Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia w grudniu 2005 r. zorganizowała konkurs Bożonarodzeniowy. Wzięła w nim udział młodzież i dzieci z sześciu szkół naszej diecezji, noszących imię Prymasa Wyszyńskiego.
W sali duszpasterskiej przy Kościele Św. Katarzyny 17 i 18 grudnia zorganizowano wystawę nadesłanych prac z Aleksandrowa, Biłgoraja, Babie, Różańca, Sitna i Terebinia, połączoną z kiermaszem. Wśród prac były szopki, stroiki, witraże, kartki i ozdoby świąteczne. Wystawę odwiedziło kilkadziesiąt osób.
14 stycznia 2006 roku o godzinie 11w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu na Mszy św. koncelebrowanej przez ks. Wiesława Rzepeckiego z Zamościa i ks. Jacka Raka z Terebinia spotkali się uczestnicy konkursu, ich nauczyciele i opiekunowie a także członkowie poszczególnych organów Fundacji i zaproszeni goście. O oprawę liturgiczną i śpiew zadbali wychowawcy wraz z młodzieżą z Aleksandrowa i Biłgoraja. Ksiądz Wiesław Rzepecki dał świadectwo o Prymasie Wyszyńskim, którego spotkał na swojej kapłańskiej drodze.
Po Mszy św. w auli I Liceum Ogólnokształcącego młodzież z Aleksandrowa wraz z opiekunem przedstawiła montaż słowno-muzyczny nawiązujący tematyką do świąt Bożego Narodzenia i do czasów więziennych patrona szkoły. Treści przekazane w słowach i muzyce wprowadziły nastrój głębokiej refleksji nad prawdą o Bogu wcielonym i człowieku. Po czym nastąpiła oczekiwana przez wszystkich chwila wręczenia 120 uczestnikom konkursu nagród, wyróżnień i dyplomów. Następnie obejrzeliśmy piękny montaż słowno-muzyczny młodzieży z Sitna, która swój występ zakończyła podzieleniem się ze wszystkimi opłatkiem.
Po uroczystości wszyscy spotkali się przy gustownie nakrytych i zastawionych stołach w salach obok auli. Zarząd Fundacji serdecznie dziękuje dyrektorom gimnazjów z Aleksandrowa i Sitna, szkół podstawowych z Biłgoraja, Babie, Różańca i Terebinia, nauczycielom i opiekunom, sponsorom nagród, wszystkim tym, którzy złożyli bezinteresownie dary materialne i tym, którzy w duchu miłości nie szczędzili swojego czasu i sił by uczestnicy jak najlepiej przeżyli Bożonarodzeniowe spotkanie.
ssp_01 ssp_02 ssp_03 ssp_04
ssp_05 ssp_06 ssp_07 ssp_08