17 czerwca 2011 roku Szkoła Podstawowa w Telatynie otrzymała im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na tę uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście:  J. E. Ks. Biskup Wacław Depo, proboszczowie okolicznych parafii, wizytator KOiW Dorota Kurzyńska,  starosta powiatu tomaszowskiego i absolwent naszej szkoły Jan Kowalczyk, wójt gminy Telatyn Elżbieta Witkowska oraz przedstawiciele Rady Gminy Telatyn, dyrektorzy szkół, emerytowani nauczyciele, osoby bierzmowane przez bp. Stefana Wyszyńskiego, autorzy popiersia i obrazu Patrona - Ostrówka Marian i Barbara Kawalec, sponsorzy,  rodzice i okoliczni mieszkańcy. Przybyły także poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół prymasowskich z Nabroża i Mircza.
Pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowksiej J. E. Ks. Biskup Wacław Depo, który przewodniczył Mszy Św., poświęcił sztandar i wygłosił kazanie ukazując postać Prymasa, jego bezgraniczne zawierzenie Maryi...
2_02 1_01 13_02 3_01 09
18_01 21_01 22_02 23_01 24_01
Szkoła Podstawowa w Telatynie otrzymała im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Witamy i zapraszamy całą społeczność Szkoły do udziału w naszym zgromadzeniu szkół imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Fundacji.