Zapraszamy 8 czerwca 2010 roku na uroczystość poświęcenia kapliczki upamiętniającej pobyt Ks. dr. Stefana Wyszyńskiego późniejszego Prymasa Polski w Żułowie w okresie okupacji (październik 1941 - czerwiec 1942).

Program uroczystości

11 00 - Rozpoczęcie - powitanie
        - Świadectwo siostry zakonnej
        - Część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1
          w Kraśniczynie
11 30 - Msza Św. koncelebrowana z poświęceniem
          kapliczki pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Wacława Depo
          Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
        - Okolicznościowe wystąpienia gości
        - Ognisko

arafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kraśniczynie,
Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Żułowie

undacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu

adleśnictwo Krasnystaw
Kilka informacji z pobytu Ks. Stefana Wyszyńskiego w Żułowie:

Rok 1941
30 XI - w pierwszą niedzielę Adwentu w kaplicy w Żułowie odprawia Mszę św. i wygłasza kazanie, przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia.
24 XII - godz. 24 - w Żułowskiej kaplicy celebruje Mszę św. pasterkę.
31 XII - na zakończenie roku kalendarzowego celebruje nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wspólnie z domownikami modli się o nastanie pokoju na świecie.
24 XII - godz. 24 - w Żułowskiej kaplicy celebruje Mszę św. pasterkę - na zakończenie roku kalendarzowego celebruje nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wspólnie z domownikami modli się o nastanie pokoju na świecie.

Rok 1942
  6 I - w Żułowie odprawia Mszę św. i wygłasza kazanie z okazji uroczystości Trzech Króli.
10 I - przybywa z Najświętszym Sakramentem do mieszkania Stefana Hołyńskiego, kierownika gospodarstwa rolnego w Żułowie, chorego na tyfus plamisty i udziela mu ostatniego namaszczenia.
18 I - w Żułowie wspólnie z miejscowymi księżmi, siostrami zakonnymi i okoliczną ludnością uczestniczy w pogrzebie Stefana Hołyńskiego i wygłasza kazanie.
  2 II - w uroczystości Matki Bożej Gromnicznej celebruje Mszę św. i przewodniczy procesji z gromnicami wokół zabudowań dworskich.
18 II - w kaplicy Żułowskiej celebruje Mszę św. w Środę Popielcową.
29 III - przewodniczy procesji w Niedzielę Palmową.
30 III - 4.IV - w Żułowskiej kaplicy w prowizorycznych warunkach celebruje liturgię Wielkiego Tygodnia.
  5 IV - godz. 6 - przewodniczy rezurekcji i procesji wokół zabudowań Żułowskich.
29 IV - udaje się do Zalesia, gdzie pełni obowiązki duszpasterskie (posługując się pseudonimem "Siostra Cecylia").
30 IV - w Zalesiu rozpoczyna rekolekcje dla młodzieży.
3-17 V - prowadzi rekolekcje dla młodzieży starszej.
19 V - udziela Pierwszej Komunii św. synowi zaprzyjaźnionej rodziny Dzieduszyckich - Tytusowi.
22 V - celebruje Mszę św. i wygłasza kazanie z racji święta Wniebowstąpienia Pańskiego.
31 V - 5.VI - prowadzi rekolekcje dla rodziców.
  4 VI - przewodniczy procesji Bożego Ciała.
  5 VI - w godzinach popołudniowych po zakończeniu rekolekcji dla rodziców dokonuje wpisu do księgi gości w parafii, żegna się z miejscowymi wiernymi i wyjeżdża do Kozłówki. Udziela wszystkim duszpasterskiego błogosławieństwa.
                                                                                                        Źródło: W. Tarnas - Kraśniczyn dzieje gminy i okolic
Miejsce uroczystości

Nadleśnictwo Krasnystaw - Leśnictwo Bończa między Kraśniczynem a Skierbieszowem
Teren Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego (parking będzie oznaczony).
Zu3ów

FOTOREPORTAŻ